1

Тема: Відрядження та індексація

Я вийшла з декретної відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 03.09.2012 , 5 днів я пробула в офісі, а з 6-го дня мене відправили у відрядження на 1,5 місяці. Я держслужбовець. Базовий місяць нарахування індексації - лютий 2008 року. Заробітну плату за дні відрядження мені нарахували виходячи з постійних складових заробітної плати : оклад, ранг, вислуга років (при цьому надбавку за інтенсивність мені не встановили, мотивуючи тим,  що за період відсутності я все забула, хоча вислуга років в мене -16 років, до виходу у декрет надбавка складала 50%).
У січні мені нарахували індексацію за 5 робочих днів, в розрахунку середньої заробітної плати для нарахування відрядних індексація відсутня (в попередніх місяцях я не працювала). Тобто, в мене відбирають суму індексації майже за 2 місяці, якщо зрівняти заробітну плату, якби я не була у відрядженні, та відрядні.
Крім того, бухгалтер вказала, що коли мені встановлять надбавку за інтенсивність, я не буду мати індексацію зовсім (але ж до декрету ця надбавка в мене була в максимальному розмірі), хіба це не буде розглядатись як відновлення надбавки?
Після повернення з відрядження я знову пробуду в офісі днів 5-8 і знову відрядження на 1 місяць (тільки тепер в середню заробітну плату включать індексацію за ті 5 днів вересня). Виходить, що я ніколи не зможу отримувати нормальну суму індексації?
Можливо треба порівняти суму нарахованої заробітної плати за час відпустки з заробітною платою з урахуванням індексації (якби я не була у відрядженні) хоча б один місяць вересень? Тоді всі інші відрядні містили б повну суму індексації і логічно це було б правильно?

Re: Відрядження та індексація

Відповідно до частини третьої статті 2 Закону про відпустки право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості (у т. ч. у разі надання відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку], із збереженням на її період місця роботи (посади).
Проте зберігається тільки посада, про умови оплати праці ніде річ не іде.

Re: Відрядження та індексація

Работникам, направленным в служебную командировку, оплата труда за выполненную работу осуществляется на условиях, определенных трудовым или коллективным договором, и размер такой оплаты труда не может быть ниже среднего заработка.